V 19. století byla nejdůležitější kolářskou rodinou v našem městě rodina Nisnerova. Pokud nahlédneme do rodokmene napočítáme 7 Nisnerů provozujících řemeslo kolářské. Kolářský mistr Josef Nisner (*1768 +1847), přišel do Veselí jako voják. Zde se seznámil se svou budoucí ženou Antonií Timlovou (*1767 +1805), a po uzavření sňatku se ve Veselí trvale usadil v domě č. 187 (dnes č. 182). Rod Timlů byl ve Veselí znám jako rodina kovářská. Podle matričního záznamu se manželům Nisnerovým narodila roku 1801 dcera Anna. Bohužel po narození 3 dcery manželka Antonie roku 1805 umírá a Josef Nisner si bere druhou manželku Mariánu, dceru Matouše Strébla, veselského truhláře. S Mariánou měl Josef dva syny: Josefa a Ignáce, z níchž prvý za 5 týdnů po narození zemřel na psotník. Manželství s Marií trvalo zase krátce, za osm měsíců po narození druhého dítěte Marie umírá.
V lednu 1809 se Josef žení potřetí, jeho manželkou se stává Alžběta (*1787 +1842), dcera obuvníka a měšťana Josefa Kratochvíla z Rybníčku č. 64. V době sňatku bylo nevěstě 22 a ženichovi 40 let. Manželství trvalo 33 let, Josef měl s Alžbětou 10 dětí (3 zemřely v útlém věku).
Josef Nisner se při všech starostech o početnou rodinu (celkem 15 dětí, 5 zemřelo malých), se dožil vysokého věku 79 let. Zemřel v prosinci 1847 na ochrnutí plic. Dům ve kterém pracoval a žil se nacházel na Předměstí Veselí, kousek od hostince Lapač. Byl to rožní přízemní domek, nízké stavení postavené ze sušených cihel, s malým dvorkem.
Kolářem se u otce vyučil jeho syn Jakub, který také sídlil v rodném domě. Jakubův syn František byl také kolářem, ale působil již v Chaloupkách č. 291 a později na Zbrodku.
Zakladatel rodu Josef Nisner zplodil s třemi manželkami celkem 15 potomků, mimo jiných také syna Jakuba Nisnera, mistra koláře, který měl se svojí manželkou Barborou Šperlíkovou 9 dětí. Poslední Nisneři koláři byli dva. Syn Františka Nisnera, Jan (*1881), ten odjel do Ameriky, a stejně starý Tomáš Nizner (syn Tomáše), provozoval kolářské řemeslo ve Vnorovách. Posledním Nisnerem kolářem ve Veselí byl František (*1849 +1942).
Sedící zprava Marie Nisnerová, její manžel František, strojník na čerpadle, jeho otec mistr kolář, František Nisner, Terezie Žlebská drží Staňu Janečka. Zprava stojí Ladislav Nisner, jeho žena Marie, Gabriela Křenková, svobodná učitelka školky, Anna Žlebská (roz. Nisnerová) s manželem Stanislavem Žlebským, Arnoštka Žlebská, Karel Žlebský a Tereza Žlebská. Zcela vpředu uprostřed Ivo Nisner (*1934)
František Nisner (*1874 +1953) a manželka Marie (roz. Křenková *1873 +1954)
Tentýž manželský pár v pozdějším věku
František Nisner obsluhoval čerpadlo zásobující vodou parní lokomotivy (dnes restaurace Astoria)
Ladislav Nisner se sestrou Annou (*1904, provdanou Žlebskou). Vlevo rok 1926
Ladislav Nisner nafotil řadu zajímavých fotek
Depo, foto Ladislav Nisner
Marie Nisnerová byla oblíbená učitelka. Vedle také skautský oddíl a pracovala též ve včelařském spolku
Ladislav Nisner s manželkou a syny Petrem a Ivošem
Druhý zprava Ladislav Nisner